Porsche Bratislava, Vajnorská Novinky

Ideálny spoločník na všetky cesty. Od živého mestského prejazdu až po priestranný biznis model a inovatívne elektrické vozidlo, rad ŠKODA pokrýva všetko. Nájdite svoj dokonalý model ŠKODA už teraz.

  1. Novinky
  2. ŠKODA ENYAQ 𝗶V
24.05.2021
Novinky od Škoda

ŠKODA ENYAQ 𝗶V

Nabite sa životom

ŠKODA

100 % elektrické SUV ŠKODA ENYAQ iV.


Prvý, revolučný elektromobil značky ŠKODA ENYAQ 𝗶V bude k dispozícii aj pre slovenských zákazníkov priamo v showroomoch pobočiek Porsche Inter Auto Slovakia. Jeho oficiálny predaj sa na Slovensku začína už od 25. mája 2021.

Pre značku ŠKODA znamená tento model nielen vstup do éry elektromobility, ale už aj úspechy v podobe významných medzinárodných ocenení za dizajn bezpečnosť.

Budúci majitelia si budú môcť ENYAQ 𝗶V pozrieť naživo, absolvovať testovaciu jazdu a oboznámiť sa s možnosťami nabíjania, ktoré ŠKODA svojim zákazníkom ponúka.

Image

ENYAQ iV First Edition


Fanúšikovia elektromobility sa konečne dočkali. Na Slovensko prichádza nová ŠKODA ENYAQ iV vo verzii FIRST EDITION a FIRST EDITION PLUS. Limitovaná edícia, ktorá sa ako prvá dostane k slovenským zákazníkom sa vyznačuje neštandardne bohatou základnou výbavou, ktorej dokonale spĺňa požiadavky aj tých najnáročnejších.

PREČO PRÁVE ENYAQ iV
SUV S POHONOM ZADNÝCH ALEBO VŠETKÝCH KOLIES

Do vozidiel ŠKODA sa vracia pohon zadných kolies! Prvé, čo si za volantom všimnete, je  skvelý odpich. Akonáhle sa z toho zážitku spamätáte, uvedomíte si, že pohon zadných kolies vozidla dodáva na istoteV meste malý polomer otáčania. Elektromotor na zadnej náprave môže byť doplnený druhým elektromotorom umiestneným vpredu a z modelu ENYAQ iV sa tak stane vozidlo s pohonom všetkých kolies.

Image
Image

JAZDNÉ REŽIMY A ADAPTÍVNY PODVOZOK

Rovnako ako iné modely ŠKODA, taktiež ENYAQ 𝗶V bude k dispozícii s voľbou jazdných režimov. Tých bude dohromady šesť: Eco +, Eco, Comfort, Normal, Sport a Individual. Vodič nimi ovplyvní nielen reakciu vozidla na akceleračný pedál, ale tiež dostupný krútiaci moment, maximálnu rýchlosť alebo výkon klimatizácie. V kombinácii s voliteľným Adaptívnym podvozkom DCC ovplyvní zvolený jazdný režim tiež nastavenie podvozku.

ZVOĽTE SI VEĽKOSŤ BATÉRIE

Batériové články sú v modeli ENYAQ 𝗶V zabudované do podlahy, čím znižujú ťažisko vozidla, čo zlepšuje správanie v zákrutách a umožňujú maximálne využitie priestoru pre cestujúcich a ich batožinu. Batérie sú dostupné v dvoch kapacitách: 62 a 82 kWh. Od ich kapacity sa odvíjajú názvy jednotlivých verzií (60 a 80) a ďalšie kľúčové vlastnosti, ako je výkon či dojazd. ENYAQ 𝗶V môže byť vybaviť tepelným čerpadlom, ktoré dokáže ochladiť alebo ohriať interiér s ďaleko nižšou spotrebou energie ako iné dostupné systémy.

Image
Image

MOŽNOSTI NABÍJANIA

ENYAQ 𝗶V je vybavený kombinovaným systémom nabíjania. To znamená, že ho možno nabíjať striedavým prúdom (AC) pri výkone až 11 kW, alebo jednosmerným prúdom (DC) pri výkone až 125 kW. Okrem nabíjanie priamo zo siete sa energia získava tiež spätne pri rekuperačnom brzdení, čím sa rapídne predlžuje dojazd. Kinetická energia sa pri spomaľovaní mení na elektrinu, ktorá sa ukladá do vysokonapäťovej batérie. Konvenčné brzdenie, ktoré mení túto energiu iba na teplo pri trení bŕzd, sa vďaka tomu využíva iba minimálne.

Zaujímate sa o nový ENYAQ aj vy?

Naši predajcovia siete Porsche Inter Auto Slovakia sú vám plne k dispozícii podľa prevádzok:


 
Zdroj: www.skoda-auto.sk

Prihlásenie k Newsletteru

Odoberaním nášich noviniek obdržíte pravidelné a aktuálne informácie o našej prevádzke a tiež výber exkluzívnych ponúk!

Vložené údaje nie sú platné. Prosím, pokúste sa ich korigovať.

Prosím zvoľte oslovenie

Bohužiaľ sa vyskytli problémy s prihlásením / odhlásením. Prosím, skúste pokus zopakovať neskôr.

checkbox_default

Ďakujeme!

Týmto ste sa prihlásili k odberu Newsletter.

Obdržíte od nás email s potvrdzovacím odkazom. Prosím potvrďte tento odkaz kým sa odhlásite.